Cyklinowanie parkietu

  Czym jest cyklinowanie parkietów?

  Jeśli nie są Państwo pewni, czym jest cyklinowanie, poniższy artykuł wam to objaśni. Przybliżamy w nim metody swojej pracy punkt po punkcie!

   

  Cyklinowanie bezpyłowe w Warszawie

   

  Etap 1 – Szlifowanie parkietu

  cykliniarka bezpyłowa Lagler Hummel

  Cyklinowanie jest to przeszlifowywanie wierzchniej warstwy drewna. My korzystamy z cykliniarki firmy Lagler Hummel. Urządzenie to pozwala na cyklinowanie bezpyłowe, czyli takie w wyniku którego nie opyla się całego pomieszczenia, ponieważ cały pył zbierany jest w specjalnie do tego przygotowanej torbie podpiętej do urządzenia.

   

  Do cyklinowania parkietów wykorzystuje się różnej grubości papiery ścierne. Grubości papierów zaczynają się od 36, a na 100 kończą. Do szlifowania brzegów używamy maszyny Lagler Unico.

   

  Etap 2 – Szpachlowanie świeżo zeszlifowanego parkietu

  W następnej kolejności bardzo ważne jest szpachlowanie. Podczas cyklinowania tworzy się naturalny pył, który później wykorzystujemy w tym procesie. Uprzednio oczywiście należy go zmieszać z odpowiednią substancją wykorzystywaną do szpachlowania – przeważnie jest to Resiplast lub Fugenkit.

   

  Uzyskawszy odpowiednią konsystencję zaciągamy wszystkie szczeliny, dokładnie wypełniając je mieszanką.

   

  Etap 3 – Polerowanie podłogi

  Kolejno musimy pozostawić całą powierzchnię do wyschnięcia, po czym odpowiednio ją wypolerować. Do tego celu wykorzystuje się zawsze maszynę wolnoobrotową, która dokładnie wszystko wygładza siatkami ściernymi – w naszym przypadku jest to polerka firmy Numatic.

   

  Etap 4 – Nakładanie podkładu na wypolerowany parkiet

  Bardzo ważne jest by cała powierzchnia była równa i pozbawiona wszelkich szpar. Po wykonaniu tych niezwykle istotnych zabiegów, należy dokładnie odkurzyć całą drewnianą powierzchnię, by móc wykonać rekonesans.

   

  Kiedy wszystko jest jak należy, nakłada się podkład za pomocą wałka, a kiedy ten wyschnie poleruje się ponownie całą powierzchnię.

   

  Etap 5 – Lakierowanie podłogi

  Następnie należy przetrzeć podłogę wilgotną szmatką i nanieść wierzchnią warstwę lakieru. My wykorzystujemy lakiery firmy DEVA.

   

  Na zlecenie naszych klientów podejmiemy się każdego zlecenia, które wiąże się z cyklinowaniem oraz renowacją drewnianych podłóg. Wykonując wszystko z chirurgiczną precyzją, sprostamy każdemu wyzwaniu. Z naszych usług skorzystało już bardzo wiele osób.