Lakierowanie parkietu

  Firma Cyklinowanie – Zielscy działa również na polu lakierowania, olejowania i woskowana. Poniższy artykuł jest świetnym źródłem informacji, jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o naszych metodach.

   

  Lakierowanie parkietów i podłóg drewnianych

  lakierowanie podłogiLakierowanie parkietu odbywa się przy użyciu odpowiedniego środka lakierującego. Musi on być dopasowany do każdego pomieszczenia z osobna.

  Jest to bardzo ważne, ponieważ inny rodzaj lakieru zastosujemy jeśli w domu żyją zwierzęta, inny w pomieszczeniu, w którym jest duży ruch, a jeszcze inny kiedy podłoga często wchodzi w kontakt z wodą.

   

  Istnieje wiele rodzajów lakierów różniących się od siebie składem chemicznym, wpływem na zdrowie człowieka oraz oddziaływaniem na środowisko.

   

  Bardzo ważnym parametrem lakieru jest ilość rozpuszczalnika. Możemy wśród wszystkich lakierów wyróżnić wodorozcieńczalne oraz rozpuszczalnikowe. O wpływie trwałości każdego z nich decyduje rodzaj użytej żywicy. Dowiedz się więcej o lakierach, których używamy w pracy.

   

  Kiedy należy olejować podłogi?

  Olejowanie i woskowanie zalicza się do naturalnych technik, którymi można zabezpieczyć podłogę. Czasami nie udaje się dobrać odpowiedniego lakieru do podłogi drewnianej i właśnie dlatego zaleca się skorzystanie z tych środków.

   

  Na czym polega proces olejowania i woskowania i jak się odbywa? Olejowanie ma na celu zapewnienie drewnianej podłodze całkowitej ochrony. Olej wnika głęboko w drewno, dzięki czemu woda nie może wniknąć w szczeliny parkietu. Proces ten pozwala wydobyć naturalne piękno z podłogi i sprawia, iż jest ona antystatyczna. Do olejowania mogą zostać użyte oleje zawierające żywice lub bez nich. Cały ten proces jest skomplikowany pod względem technicznym i wymaga przestrzegania określonych reguł.

   

  Dobrym sposobem na sprawdzenie, czy warstwa oleju jest odpowiednia, jest polanie drewna wodą. Jeżeli woda wsiąka, to trzeba jeszcze raz przeciągnąć parkiet olejem. Jeżeli pozostaje na powierzchni drewna, to znaczy że cały proces zakończył się pomyślnie. Podłogę można użytkować już po 24 godzinach, aczkolwiek lepiej jest zaczekać kilka dni. Powierzchnię można olejować na zimno i gorąco.

   

  Czym jest woskowanie parkietów?

  Woskowanie parkietu zazwyczaj odbywa się dwie doby po zakończeniu procesu olejowania. Przed rozpoczęciem prac, wosk należy albo wymieszać z rozpuszczalnikiem albo podgrzać do odpowiedniej temperatury. Nakładanie preparatu odbywa się przy użyciu różnych narzędzi, w zależności od konsystencji środka woskującego.

   

  Po zakończaniu nakładania wosku, ważne jest odpowiednie wypolerowanie podłogi. Jest to bardzo ważne ponieważ powierzchnia nie może być śliska, ani się brudzić.

   

  Wszystkie czynności wymienione składają się na ofertę firmy Cyklinowanie – Zielscy. W kwestii lakierowania parkietu w Warszawie nie mamy sobie równych 🙂

   

  Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem naszych usług parkieciarskich! Olejowanie, woskowanie i lakierowanie parkietu to nasza specjalność!!