Układanie parkietu

  Układanie podłóg drewnianych to również nasza domena. Nasi specjaliści doradzą Państwu jaki rodzaj parkietu wybrać, gdzie go zakupić i ułożą go na Państwa polecenie.

   

  Działamy na terenie Warszawy i okolic. Poniżej przedstawiamy pokrótce metody układania parkietów, które stosujemy.

   

  układanie parkietu w warszawieJak układać parkiet?

  Przy układaniu parkietu bardzo ważne jest by każdy ruch był wykonany z chirurgiczną precyzją, ponieważ najmniejszy pozorny błąd może doprowadzić do uszkodzenia posadzki.

   

  Na samym wstępie trzeba ocenić stan danej posadzki dokonując pomiaru wilgotności podłogi drewnianej. Podkład parkietowy powinien zawsze spełniać normy związane z wytrzymałością, równością, brakiem pęknięć, wilgotności oraz twardości.

   

  Zabierając się do realizacji zadania, należy mieć na uwadze, iż parkiet zawsze należy układać na stabilnym podłożu. Drewno nie powinno się również znaleźć na podłodze pomieszczenia, w którym podłoże ma powyżej 2% wilgotności.

   

  Układanie parkietów na dwa sposoby…

  Można wyróżnić dwa rodzaje kładzenia parkietów: przyklejany oraz zestawiany. Obie te techniki stosujemy przy wykonywaniu zleceń układania podłogi drewnianej.

   

  Parkiet przyklejany

  Parkiet przyklejany zawsze układa się od środka pokoju. Klejem przeważnie pokrywa się powierzchnie 1m2, następnie układa się płytki dobijając je drewnianym młotkiem. Efekt pracy zazwyczaj przypomina wyglądem klin.

   

  Na brzegach pomieszczenia powinny się znaleźć szczeliny dylatacyjne. Parkiet zawsze układa się na płóciennej siatce lub folii z tworzywa sztucznego.

   

  Parkiet zestawiany

  W przypadku parkietu zestawianego układanie podłogi drewnianej rozpoczyna się od ułożenia na posadzce folii proizolacyjnej. W przeciwieństwie do parkietu przyklejanego, tutaj pracę zawsze należy zacząć od rogu pomieszczenia.

   

  Łączenie płytek odbywa się przy użyciu drewnianego młotka. Szczelinę dylatacyjną możemy zamaskować listwą wykończeniową. W całym tym procesie mogą pojawić się również niewielkie odchyłki, ale jeżeli nie są one znaczące, to wszystko jest w normie. Na chwilę obecną stosuje się niezwykle popularny wzór cegiełki okrętowej swobodnej. Świeżo położona podłoga drewniana powinna sobie w spokoju postać około 10 dni.

   

  I to by było na tyle w kwestii układania parkietów!