Czym lakierujemy parkiety?

  Czym lakierujemy podłogi

  Poniżej przedstawiamy krótki opis rodzajów i działania lakierów i listę tych, które używamy w codziennej pracy.

   

  Rodzaje lakierów do parkietów

  Wśród lakierów wyróżnia się głównie rozpuszczalnikowe oraz wodorozcieńczalne.

   

  Lakiery wodorozcieńczalne

  Dzielą się na akrylowe, poliuretanowo-akrylowe oraz poliuretanowe. Podczas ich użycia nie odczuwa się przykrego zapachu, powodowanego przez szkodliwe opary.

   

  Lakier akrylowy nigdy nie zmienia koloru drewna i doskonale rozprowadza się po jego powierzchni. Często używany jest przy lakierowaniu podłogi w sypialni lub pokoju dziecięcym.

   

  Lakier poliuretanowo-akrylowy stosuje się w holach, korytarzach lub salonach, zaś lakier poliuretanowy w salonach, łazienkach lub kuchniach, ponieważ jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne.

   

  Lakiery rozpuszczalnikowe

  Lakiery rozpuszczalnikowe rozprowadzają się znacznie łatwiej niż wodne, ale powodują nieprzyjemny zapach, który najlepiej jest szybko wywietrzyć.

   

  Wyróżniamy 4 rodzaje lakierów rozpuszczalnikowych: poliuretanowe, uretanowe, uratanowo-alkidowe oraz chemoutwardzalne.

   

  Za najlepsze uznaje się lakiery poliuretanowe, gdyż są one bardzo elastyczne i odporne na ścieranie. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie jest duże natężenie ruchu lub sztywne podłoże.

   

  Za najbardziej szkodliwe uważa się chemoutwardzalne, ale trzeba przyznać że zapewniają one doskonałą ochronę dla drewna.

   

  Z jakich lakierów do podłóg korzysta nasza firma?

  My osobiście korzystamy z lakierów firmy DEVA, gdyż są one naszym zdaniem najlepsze. Na życzenie klienta możemy również użyć lakierów innej firmy (zazwyczaj robimy tak, gdy klient sam decyduje się dostarczyć lakiery).

   

  Poniżej przedstawiamy listę lakierów firmy DEVA, które uważamy za najlepsze do pracy renowacyjnych.

   

  Aqua Deva Sealer Aqua Deva Sealer jest lakierem ekologicznym, jednoskładnikowym przeznaczonym do wykonywania podkładów. Jest niezwykle elastyczny i może być używany do 7 dni. Nie należy go przykrywać dywanami, a do pierwszego mycia nie zaleca się stosowania wody. Podłoże przed lakierowaniem musi być zawsze czyste! Testowany PZH.
  Quicklakier poliuretanowy Deva Quick Quick jest to lakier poliuretanowy, dwuskładnikowy, niezwykle odporny na ścierania. Jest zalecany do użytku w pomieszczeniach z dużym natężeniem ruchu. Lakier ten nie wchodzi w reakcję z tlenem i wodą. Bardzo dobry i łatwy w użyciu.

  Deva Gel

  lakier do podłóg Deva Gel

  Deva Gel jest lakierem przypominającym żel, przeznaczonym do wykonywania podkładów, szybkoschnący. Nie poleca się używania go do lakierowania podłóg egzotycznych, parkietów pływających oraz woskowanych podłóg. Bardzo ważne jest zachowanie w pomieszczeniu dostatecznej temperatury i poziomu wilgoci, w przeciwnym razie na powierzchni mogą zrobić się przebarwienia. Lakier jest łatwopalny.
  Egzofondlakier bezbarwny Deva Egzofond Egzofond jest lakierem bezbarwnym. Maluje się nim wszystko co drewniane, bardzo dobrze sprawdza się w przypadku powierzchni podłogowych. Lakier należy nakładać za pomocą wałka lub pędzla. Schnie około 4 godzin.

  Tarimex
  lakier akrylowy Deva Tarimex

  Tarimex jest to lakier akrylowy, żywiczny, jednoskładnikowy. Jest bardzo odporny na ścieranie i doskonale wnika w struktury drewna. Posiada działanie owadobójcze oraz przeciwgrzybiczne. Zaleca się nanoszenie go w dwóch warstwach. Schnie do 3 godzin. 
  Transitlakier poliuretanowy Deva Transit Transit to lakier poliuretanowy do przeznaczenia nawierzchniowego, dwuskładnikowy. Uznawany za bardzo profesjonalny. Polakierowane nim powierzchnie stają się niezwykle odporne na działanie środków chemicznych. Barwa lakieru przypomina jedwab. Schnięcie trwa około 7 dni. Lakier jest bardzo elastyczny.
  Ecosportlakier poliuretanowy Deva Sport Ecosport jest to lakier poliuretanowy do użytku nawierzchniowego, jednoskładnikowy, antypoślizgowy.
  Metro   lakier poliuretanowy Deva Metro Metro to lakier również poliuretanowy przeznaczony do użytku nawierzchniowego, jednoskładnikowy. Jest zalecany do stosowania we wszystkich pomieszczeniach z dużym nasileniem ruchu.