Cykliniarka – z czym to się je?

  Czym jest cykliniarka bezpyłowa i kiedy jej używamy?

  W tym artykule postaramy się Państwu przybliżyć charakterystykę oraz działanie cykliniarki. Dobrze jest wiedzieć, jakich maszyn będzie używała firma, którą wynajęło się do cyklinowania parkietu, ponieważ da nam to poczucie większej kontroli nad całym procesem renowacji delikatnej przecież podłogi drewnianej.

   

  Cykliniarka jest maszyną szlifującą, która stanowi absolutną podstawę przy odnawianiu parkietów i podłóg. Posiada ona napędzany elektrycznie silnik, który wprowadza w ruch wałki oraz papier ścierny.

   

  W przeszłości używano cykliniarek bębnowych, w Polsce bardzo popularne były tzw. Poznańskie, które można czasami jeszcze spotkać. Jednak te cykliniarki posiadają swoje wady – przykładowo czas, jaki trzeba poświecić na wymianę papieru.

   

  Cykliniarka Lagler Hummel

  cykliniarka Lagler Hummel na parkiecieObecnie bardzo popularne stały się szlifierki taśmowe. Najbardziej znanym producentem tych szlifierek jest firma Lagler, a najbardziej cenioną maszyną – model Lagler Hummel. Warto również zainteresować się firmami takimi jak: Bona, Frank, Janser oraz Numatic.

   

  Cykliniarka Lagler Hummel jest najbardziej cenioną maszyną na świecie z uwagi na trwałość i łatwość obsługi. Maszynę można rozłożyć na trzy oddzielne części, dzięki czemu łatwiej jest ją przetransportować. Posiada funkcję cyklinowania bezpyłowego, które pozwala uniknąć zapylenia pomieszczenia, w którym renowowany jest parkiet.

   

  Dane techniczne tej maszyny mogą Państwo przejrzeć pod tym linkiem: cykliniarka Lagler Hummel.

   

  Cykliniarka to nie wszystko!

  Bardzo ważnym urządzeniem w procesie renowacji drewnianych podłóg jest również odpowiednia rantówka, która pozwala doszlifować powierzchnie znajdujące się w rogach i pod ścianą. Jeden z najpopularniejszych modeli to maszyna Lagler Flip.

   

  Ostatnia maszyna używana w procesie renowacji parkietu to polerka. Można nią nanosić różnego rodzaju oleje oraz woski. I w tym wypadku świetne urządzenie wyprodukowała firma Lagler. Model Trio doskonale radzi sobie z polerowaniem powierzchni drewnianych i stanowi swoisty standard w tej branży.