Cyklinowanie i renowacja schodów

  schody po cyklinowaniuPielęgnacja schodów drewnianych jest tak samo ważnym zagadnieniem jak pielęgnacja i cyklinowanie podłogi Warszawa. Dzięki odpowiednio przeprowadzonym pracom schody przez szereg lat będą mogły zachować swoją świetność.

   

  Większość posiadaczy schodów uważa, że ich pielęgnacja jest szczególnie trudnym zagadnieniem. Prawda jest taka, że jest ona tylko trochę trudniejsza niż w przypadku podłogi (głównie ze względu na konieczność zastosowania bardziej specjalistycznych narzędzi i poświęcenia więcej uwagi całemu procesowi).

   

  Najważniejsze jest skuteczne wycyklinowanie i polakierowanie powierzchni schodów. Następnie należy przetrzeć je ścierką lub mopem sznurkowym z niewielką ilością środka myjąco-czyszczącego.

   

  Ze względów bezpieczeństwa należy unikać pastowania schodów, gdyż, tak jak w przypadku polerowania podłóg Warszawa, robią się one śliskie i dosyć łatwo wówczas o niebezpieczny wypadek.

   

  Renowacja wiekowych schodów

  Chcąc w najprostszy sposób odnowić wiekowe już schody należy w pierwszej kolejności zeszlifować stare powłoki lakiernicze i zaszpachlować drobne ubytki powstałe w drenie stopni, tralek balustrad lub podstopni schodów. Najlepszym rozwiązaniem jest odpowiednio dobrana szpachla do drewna.

   

  Po nałożeniu szpachli i jej wyschnięciu należy zeszlifować jej nadmiar i rozpocząć ponowne nanoszenie lakieru. Czynność tę wykonujemy w niemalże identyczny sposób jak przy lakierowanie podłóg Warszawa. Szlifując powierzchnie schodów należy zwrócić baczną uwagę na wystające tu i ówdzie gwoździe i elementy metalowe.

   

  Zmiany próchnicze

  Należy pamiętać, że większe zmiany próchniczne schodów należy zabezpieczyć i dokonać umiejętnej wymiany. Najłatwiejszym sposobem jest oczywiście demontaż stopnia lub całych schodów, jednak dosyć często nie mamy takiej możliwości. Należy wówczas usunąć spróchniały fragment korzystając z dłuta i świdra.