Cyklinowanie krok po kroku

    Czyli co kryje się za pojęciem renowacji parkietu?

    Cyklinowanie jest to szlifowanie powierzchni parkietowej maszyną szlifującą, celem pozbycia się jakichkolwiek rys na niej powstałych. Odbywa się przy użyciu odpowiedniej grubości papierów ściernych. Można cały ten proces wykonać samodzielnie, chociaż zaleca się skorzystanie z usług firmy specjalistycznej.

     

    Cyklinuje się zawsze nowe podłogi, po określonym czasie od ich położenia, oraz stare powierzchnie. Do szlifowania zazwyczaj wykorzystuje się papiery o granulacji 36, aczkolwiek do starych powierzchni lepiej jest użyć 24. Pod koniec całość należy wygładzić granulacją 120 i przejechać siatkami ściernymi.

     

    Od czego zaczynamy cyklinowanie podłóg w Warszawie?

    1. Szlifowanie ma to do siebie, iż wyrównuje wszystkie nierówności. Po zakończeniu tego procesu, trzeba przyjrzeć się podłodze i ocenić czy nie powstały w niej jakieś ubytki. Jeśli tak, trzeba je zaszpachlować.

     

    2. Substancje przeznaczoną do tego celu tworzy się z Rasiplastu lub Fugenkitu oraz pyłu, który pozostał ze szlifowania. Po wymieszaniu uzyskujemy substancję kolorem odpowiadającą powierzchni, na którą będzie nanoszona. Wszystkie szczeliny powinno się dokładnie zaciągnąć.

     

    3. Po wyschnięciu podłogę trzeba ponownie przeszlifować. Używa się do tego przeważnie maszyny wolnoobrotowej, ponieważ wszystkie nierówności muszą zostać dokładnie wyrównane. Tam gdzie nie można dojść cykliniarką, należy użyć szlifierki kątowej.

     

    Niezwykle ważne jest odpowiednie cyklinowanie parkietu, ponieważ nie wystarczy tylko przejechać maszyną wzdłuż słojów drewna. Wszelkie błędy wyjdą podczas lakierowania powierzchni.

     

    4 & 5. Kiedy zakończyło się już prace związane z polerowaniem, należy nanieść podkład – za pomocą wałka. Po jego wyschnięciu ponownie poleruje się całą podłogę i przemywa wilgotną szmatką. Następnie nanosi się odpowiedni lakier.

     

    Podczas samodzielnego wykonywania tych prac należy pamiętać, iż co jakiś czas musi być sprawdzana czystość wałka głównego cykliniarki. Brudne kółka niejednokrotnie uszkadzają całą powierzchnię, na której odbywa się praca.

     

    Materiały ścierne nie mogą ulec zbytniemu starciu. Kiedy cykliniarka zaczyna wydawać jakiekolwiek niepokojące odgłosy bez namysłu należy ją wyłączyć, ponieważ może dojść do jej uszkodzenia.

     

    Nie musisz sam cyklinować podłogi lub układać parkietu!

    Jeśli nie czujesz się na siłach by samemu podjąć się cyklinowania lub układania parkietu, skorzystaj z naszych usług parkieciarskich w Warszawie i okolicznych miejscowościach. Chętnie zajmiemy się drewnianą podłogą w Twoim domu i zadbamy o to, by odzyskała dawną świetność. Kliknij na link, by zobaczyć cennik naszych usług lub skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo.