Dbanie o parkiet po cyklinowaniu

    Na co należy uważać przy kładzeniu parkietu?

    Każdy materiał, który zechcemy wykorzystać na naszej podłodze należy dokładnie sprawdzić. Wszystkie dostrzeżone uszkodzenia i nieprawidłowości musimy osobiście zgłosić przed rozpoczęciem montażu.

     

    Sam montaż powinien być przeprowadzany przez specjalistę, jakim jest bez wątpienia wykwalifikowany parkieciarz Warszawa. Optymalna wilgotność układanego drewna powinna wynosić około 9% przy wilgotności powietrza w granicach 50 %. Natomiast wilgotność posadzki cementowej nie powinna przekraczać 2%.

     

    Wszystkie rury znajdujące się wewnątrz posadzki powinny być dokładnie odizolowane, aby podłoga nie była rozgrzana miejscowo ponad dopuszczalną temperaturę. Może się bowiem zdarzyć, iż podłoga w tego typu miejscach będzie intensywniej 'pracować', co może doprowadzić do powstania szczelin i pęknięć (wpływają one niekorzystnie na cyklinowanie podłogi Warszawa).

     

    Pielęgnacja parkietu a cyklinowanie i lakierowanie Warszawa

    Po zakończonym cyklinowaniu podłogi drewnianej wysoce wskazanym jest kilkukrotne szpachlowanie całej powierzchni, po czym odpowiednie zagruntowanie jej podkładem odcinającym. Można to zrobić za pomocą lakierowania, woskowania lub olejowania.

     

    Zarówno podczas montowania podłogi drewnianej jak i klepki parkietowej szczególnie zalecanym jest korzystanie z wyrobów renomowanych i sprawdzonych na tym rynku producentów chemii budowlanej.

     

    Częstotliwość wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych powinna być ściśle dopasowana do intensywności korzystania z podłogi. Codzienna pielęgnacja ogranicza się zazwyczaj do usuwania piasku poprzez odkurzanie lub zamiatanie parkietu. Czynności te wpływają na znacznie wolniejsze zużywanie się podłogi gdyż zapobiegają jej rysowaniu.

     

    Pielęgnacja z użyciem wody powinna odbywać się przy minimalnym jej użyciu, z dokładnie wyciśniętym mopem. Zalewanie parkietu wodą lub używanie środków zawierających silikon jest niedopuszczalne.

     

    Zimowe problemy

    Jednym z najtrudniejszych okresów dla każdego rodzaju podłogi drewnianej jest okres jesienno – zimowy, kiedy to wilgotność powietrza znacznie spada. Należy wówczas nawilżać pomieszczenia za pomocą nawilżaczy elektrycznych.

     

    Długie utrzymywanie zbyt niskiej lub wysokiej wilgotności powietrza może doprowadzić do oderwania się podłogi od podłoża.