Olejowanie i woskowanie

  Metody zabezpieczające wycyklinowaną podłogę

  Odpowiednie bejcowanie jak i przeróżnego rodzaju oleje i woski w doskonały sposób zabezpieczają parkiety i podłogi drewniane. Poprzez umiejętne olejowanie parkietu substancje te wnikają dosyć głęboko w strukturę drewna, utwardzając ją znacznie i tym samym chroniąc przed wpływem niepożądanych czynników zewnętrznych. Bejcowanie potrafi nadać parkietowi pożądany ciepły kolor i w odpowiedni sposób podkreślić jego słoje.

   

  Pielęgnacja wypolerowanej podłogi w Warszawie

  Wypolerowana podłoga wymaga dosyć częstej i dokładnej pielęgnacji. Tego rodzaju zabezpieczenie podłóg jak najbardziej nadaje się do wszelkich pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu pieszego, czyli do muzeów, sal konferencyjnych i szeregu lokali o charakterze restauracyjno gastronomicznym.

   

  Lakierowanie parkietu Warszawa jest standardowym procesem, w którego skład wchodzi nałożenie odpowiedniego podkładu w postaci żelu lub lakieru podkładowego oraz pokrycie go dwoma warstwami lakieru właściwego. Lakier nakładany jest za pomocą pędzla lub wałka.

   

  olejowanie parkietu WarszawaWady i zalety woskowania parkietu

  Woskowanie polega na odpowiednim ułożeniu jednej lub kilku warstw preparatu na drewnianym podłożu. Produkt ten nie wsiąka w strukturę drewna, dzięki czemu tworzy gładka i sterylną powlokę na jego powierzchni.

   

   

  Procesu woskowania można dokonywać za pomocą nieco bardziej kosztownej metody – na gorąco, lub też w tradycyjny sposób – na zimno z jednoczesnym wykorzystaniem olejowania parkietu Warszawa.

   

  Na krajowym rynku istnieje również szeroka oferta coraz bardziej popularnych olejo-wosków mogących nadawać matowy połysk woskowanej powierzchni. Niewątpliwą wadą tego rodzaju zastosowania jest ich zmniejszona odporność na czynniki powodujące ścieranie, śliska powierzchnia podłogi oraz uleganie poważniejszym zaplamieniom.

   

  Woskowanie podłóg Warszawa w doskonały sposób zabezpiecza podłogę przed szkodliwą penetracją wilgoci, co pozwala na zastosowanie tego preparatu w pomieszczeniach o nieco podwyższonej wilgotności.

   

  Olejowanie podłogi jest jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań służących zabezpieczaniu podłogi drewnianej według opinii wielu fachowców z branży cyklinowania bezpyłowego w Warszawie.

   

  Wykańczanie wycyklinowanej podłogi poprzez polerowanie

  Olej w zależności od rodzaju i chłonności drewna jest nakładany metodą kilkuwarstwową i jest to czynione w sposób mechaniczny. Możliwe jest używanie koloryzujących olejów, ale przed tego rodzaju pracą wymagane jest wykonanie próby celem odpowiedniego dobrania koloru.

   

  Polerowanie podłógi Warszawa jest ostatnim, końcowym etapem wykańczania parkietu drewnianego. Pozwala ono ujednolicić całą cyklinowaną powierzchnię. Jest to szczególnie polecane w przypadku mniejszych pomieszczeń.