Parkiet czy panele – co wybrać?

  Realizacja marzeń

  Jednym ze szczególnych marzeń wielu osób jest możliwość zakupu parceli i wybudowania na niej własnego domku. Nie jest to dla wielu prosta decyzja, a związane z nią procedury i obwarowania dla wielu z nas mogą okazać się zbyt trudnymi do przebrnięcia. A to dopiero początek naszej drogi do upragnionego celu.

   

  Sam proces budowania i finansowania naszej inwestycji powoduje, że jest to założenie trudne do realizacji. Zaczniemy oczywiście od sprawdzenia cen materiałów na stan surowy naszego domku. Lecz z biegiem upływającego czasu będziemy musieli dowiedzieć się także znacząco dużo w temacie cennika cyklinowania w Warszawie. Okaże nam się to, bowiem niezwykle pomocne, jeśli staniemy przed wyborem, co położyć na nasza podłogę.

   

  Wiadomym jest, że do kuchni, łazienki a przede wszystkim w naszym korytarzu najlepiej jest położyć terakotę lub gres, bowiem tego rodzaju wykończenie zdaje najlepiej egzamin w miejscach o nasilonym ruchu pieszym. Jednak wielu z nas zechce położyć na podłogę salonu i w pokojach panele podłogowe lub parkiet.

   

  sklep z panelami podłogowymiSamodzielnie kładziemy podłogę

  Jeśli mowa o panelach podłogowych to bez wątpienia ich niewątpliwie dużą zaletą jest łatwość montażu, która to pozwoli nam na samodzielne układanie tego typu podłogi. Korzystnym wyznacznikiem podczas montowania paneli jest także bez wątpienia ich niska cena.

   

  Jednak wytrzymałość paneli na ścieranie i wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne jest raczej niewielka. Dlatego też okres ich użytkowania jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku podłogi drewnianej oferowanej w ramach usług parkieciarskich w Warszawie.

   

  Trwałość paneli zależy w głównej mierze od ich ścieralności i jest zazwyczaj oznaczona skalą od AC1 do AC5, gdzie skala AC1 posiada niewielką odporność na ścieranie, a w przypadku AC5 jest ona odpowiednio wysoka, gwarantująca zdecydowanie dłuższą żywotność paneli podłogowych. W przypadku paneli podłogowych cyklinowanie podłóg w Warszawie nie wchodzi w grę.

   

  Panele podłogowe są korzystnym rozwiązaniem, jeśli nie dysponujemy w chwili układania podłogi zasobnym portfelem. Dużym atutem paneli podłogowych jest ich niska cena i łatwość wymiany.

   

  Plusy i minusy użytkowania parkietu

  Cyklinowanie naszej podłogi jest jedną z najbardziej trwałych form jej końcowego wykończenia. Na skutek tego staje się ona nieco droższa niż w przypadku zastosowania omawianych wcześniej paneli podłogowych.

   

  Układanie parkietu umożliwia uzyskanie odpowiedniej izolacyjności zarówno tej akustycznej jak i termicznej naszej podłogi. Dawniej panowała opinia, iż nie jest wskazanym układanie parkietu warszawa na podłodze posiadającej ogrzewanie, gdyż istnieje możliwość zmniejszenia w ten sposób wydajności tego ogrzewania.

   

  Parkiet jest również wrażliwy na wilgoć jak i gwałtowne zmiany temperatury w pomieszczeniu.

  Wierzchnia warstwa parkietu jest zdecydowanie grubsza niż w przypadku paneli podłogowych, dlatego też użytkowanie parkietu jest możliwe przez dłuższy okres czasu. Istnieje również możliwość ponownego cyklinowania i lakierowania tego rodzaju podłogi.