Dawniej nieco obawiano się tego rozwiązania, dziś większość specjalistów działających w branży, jaką jest parkieciarstwo w Warszawie doskonale o tym wie, że prace związane z układaniem parkietu na posadzce posiadającej ogrzewanie podłogowe są w pełni możliwe.
Proces ten wymaga jednak niezbędnej wiedzy na temat higroskopijności i właściwości parametrów drewna. Potrzebne jest szczegółowe zapoznania się z całym procesem technologicznym i szeregiem różnorakich czynników mu towarzyszących.
Cały harmonogram prac podłogowych winien odbywać się w oparciu o efektywną współpracę poszczególnych ekip budowlanych, począwszy od odpowiedniego wykonania podłoża i umiejętnego położenia instalacji grzewczej.
Doświadczony i posiadający wszechstronną wiedzę parkieciarz z Warszawy doskonale zdaje sobie z tego sprawę, iż każde ogrzewanie podłogowe wymagać będzie konkretnego i szczegółowo określonego montażu klepki parkietowej.
Parkieciarze w Warszawie podczas montażu mozaiki i parkietów tradycyjnych kleją większość elementów używając kleju poliuretanowego, jedno lub dwuskładnikowego. Klej ten nie ulega starzeniu się pod wpływem podwyższonych temperatur, co wpływa na jego przedłużoną wytrzymałość.
Parkieciarz, podczas układania parkietu na posadzce z ogrzewaniem podłogowym, liczy się również z tym, że elementy klepki drewnianej mogą się znacznie powiększyć na przestrzeni roku (spowodowane jest to różną wilgotnością powietrza, zależną od pory roku). W przypadku tradycyjnego ogrzewania kaloryferem problem ten jest niemal niezauważalny. Dlatego też warto uzmysłowić sobie, że nie każdy parkiet będzie się do tego typu rozwiązania w pełni nadawał.
Parkieciarze w Warszawie zazwyczaj dosyć chętnie odpowiadają i doradzają w kwestii doboru gatunku drewna na daną podłogę drewnianą. Wybierając je kierujmy się przede wszystkim jak najniższym współczynnikiem skurczu i jak najdłuższym czasem osiągnięcia równowagi higroskopijnej.
Na ogrzewanie podłogowe najbardziej wskazanym jest zastosowanie w pełni gotowego parkietu, ma on w swej strukturze budowę warstwową z odpowiednio dobranymi warstwami ułożenia słojów. Wpływa to dość wyraźnie na ograniczenie występowania szczelin. Tego typu strukturę ma większość parkietów gotowych, posiadających dwu i trójwarstwową budowę.
Należy pamiętać, że podczas montażu deski lub parkietu podłogowego niezbędnym będzie zachowanie odpowiedniej dylatacji przyściennej, jej brak może spowodować tzw. „wybrzuszanie się” położonej podłogi.
Parkieciarze w Warszawie przestrzegają procedury układania deski podłogowej na podłodze ogrzewanej. Ułatwia to w znaczny sposób końcową pracę, jaką jest cyklinowanie, co w rezultacie przełoży się na całościowy estetyczny wygląd podłogi.