Parkiety egzotyczne

  Egzotyka podłogi a cyklinowanie i lakierowanie parkietów 

   

  podłoga egzotyczna z drewna KempasWszelkie dostępne parkiety układane z drewna egzotycznego dosyć często wymagają użycia innych niż zazwyczaj środków chemicznych. Cyklinowanie i lakierowanie w Warszawie jest też w tym przypadku nieco trudniejsze niż w przypadku naszych rodzimych gatunków drewna.

   

  Egzotyczne drewno, zwłaszcza w początkowym okresie jego stosowania, stwarza wielu wykonawcom znaczne trudności. Zagadnienie to szczególnie dotyczy wykonawców bez odpowiedniego przeszkolenia i nieposiadających odpowiednich narzędzi i środków o wysokiej jakości.

   

  Cyklinowanie parkietów egzotycznych w Warszawie i początkowe trudności z nim związane doprowadziły do powstania nieco niesprawiedliwej opinii o tego rodzaju podłogach (niestabilność, trudności w pielęgnacji i renowacji).

   

  Kłopotliwe sytuacje

  Wysoce profesjonalne lakierowanie podłóg może okazać się nieco kłopotliwym również w przypadku naszego krajowego parkietu, zwłaszcza, gdy będzie wykonywała je osoba zupełnie niewtajemniczona w sztukę, jaką jest cyklinowanie i lakierowanie podłóg w Warszawie. Pamiętajmy, zatem aby do tego rodzaju pracy wybierać odpowiednią firmę. Dobrze, jeśli posiada ona odpowiednie certyfikaty albo kilka lat doświadczeń w tej branży.

   

  Większość parkietów z drewna egzotycznego cechuje się nader oryginalną barwą i niepowtarzalnym w przypadku naszych rodzimych parkietów usłojeniem struktury drewna. Właśnie między innymi ze względu na wspomniane powyżej czynniki coraz to częściej obce i mało znane jeszcze kilka lat temu gatunki drzew egzotycznych możemy obecnie znaleźć na wielu podłogach polskich domów.

   

  Oferta cyklinowanie bezpyłowego w Warszawie również znacząco się rozrosła i firmy oferujące tego typu usługę mają obecnie pełną możliwość renowacji parkietów egzotycznych (sprawdź naszą ofertę!).

   

  Możliwości obróbki drewna egzotycznego

  Znane drewno Teaku, wysoko cenione przede wszystkim ze wzlędu na możliwość używania go do budowy jachtów i łódek doskonale nadaje się do zastosowania w pomieszczeniach narażonych na znaczne działanie wilgoci (parkiet tego rodzaju jest zazwyczaj kładziony w łazienkach, saunach i basenach, a także w kuchni i na wyjściach tarasowych do ogrodu).

   

  parkiet z drewna MerbauDosyć popularnym jest obecnie także Kempas, drewno które poprzez umiejętne cyklinowanie i lakierowanie daje możliwość uzyskania czerwonawego odcienia, posiada ono też znacznie podwyższoną w stosunku do krajowego drewna twardość (jest  twardsze od naszego rodzimego dębu o blisko 18%, zaś jego skurcz objętościowy jest podobny do drewna jesionu).

   

  Jeśli ktoś ceni sobie naprawdę mocno widoczne usłojenie, zastosuje jako materiał na klepkę parkietową drewno Merbau. Każdy doświadczony cykliniarz w Warszawie doskonale wie o tym, że jest to jedno z najtwardszych gatunków drewna egzotycznego.

   

  Jeśli natomiast zaistniałaby potrzeba ciepłego rozświetlenia któregoś z naszych salonów, warto jest zastanowić się nad zastosowaniem drewna Badi, posiadającego żółtawo-pomarańczową kolorystykę.

   

  Warto pamiętać, że każdy gatunek drewna może być przez nas stosowany w dowolnie wybrany, unikalny sposób.